Ulubione książki mojego 2 latka.

Bardzo cieszy mnie upodobanie do książek, które udało mi się zaszczepić u mojego syna. Coraz częściej sam sięga po książki, sam je przegląda (gadając do siebie przy tym po koreańsku). Często też bierze książeczki ze swojego stolika i po prostu przychodzi do nas z nimi żeby mu czytać.

Absolutnym hitem od dłuższego czasu jest u nas seria z Antoninoautorstwa Juan Arjona. W serii są (niestety) tylko 3 książeczki:

  • Antonino tam i z powrotem
  • Antonino ze snu w sen
  • Antonino w walce z czasem

Mi wychodzi już bokiem czytanie na okrągło tej samej historii, ale urozmaicamy sobie opowiadaniem o obrazkach i uczeniem się nowych wyrazów. Absolutny faworyt tej serii to “Antonino tam i z powrotem”.

Kolejną serią która u nas się sprawdziła, ale mały musiał do niej dorosnąć są książeczki ze szczegółami z wydawnictwa Babaryba. Autorem jest Stephan Lomp. Pięknie ilustrowane książki, z twardymi, grubymi stronami dają dużo zabawy w wyszukiwanie szczegółów. W serii są chyba 4 książki, my mamy 2:

  • Na budowie
  • Samoloty


Z tego co widzę w internetach u wielu maluchów bardzo sprawdza sięseria z Kicią Kocią autorstwa Anity Głowińskiej. U nas też można znaleźć wiele książeczek z serii, lubimy je, ale nie są aż takim bestsellerem. Teraz, kiedy jesteśmy na etapie odkrywania świata i nowych wyrazów świetnie sprawdza się za to książeczka z otwieranymi okienkami “Kicia Kocia i Niuniuś – gdzie jest szczurek?”. Nazywamy przedmioty, szukamy nowych i daje nam to wiele radochy.

Na razie mały lubi książeczki w których nie ma zbyt wiele tekstu ale jest dużo obrazków i można sobie opowiadać swoje historie. Lubi znajdować też przedmioty które powtarzają się na różnych stronach. Często bawimy się w takie poszukiwania.

Miłość do książek to coś na czym mi bardzo zależało aby przekazać to mojemu dziecku. Mam nadzieję, że to nie tylko taki etap a książki zostaną z nim już zawsze.

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *