Siostry – Agnieszka Krawczyk

Z reguły nie sięgam po książki z gatunku tzw. literatury pięknej, jednak czasami potrzebuję złapać oddech, oczyścić głowę i napełnić ją pozytywnymi emocjami.

Poszukuję wtedy książek których czytanie mnie relaksuje i napawa dobrą energią. Taka książka motywuję do tego, żeby wstać, otrzepać się i iść dalej.

Ach ta literatura

Niestety mam pecha do literatury pięknej. Najczęściej natykam się na książki w typie harlequina albo z tak naiwnymi historiami, że tylko w amerykańskich serialach dla nastolatków można spotkać głupsze.

Zdarza mi się jednak znaleźć perełki, których czytanie to czysta przyjemność i relaks. Ot takie książki do kubka z gorącą herbatą i kocyka na zimowe wieczory.

okładka książki pod tytułem Siostry
https://s.lubimyczytac.pl/upload/books/288000/288812/450982-352×500.jpg

Siostry trzy

Siostry” to książka Agnieszki Krawczyk, która rozpoczyna cykl składający się aż z 5 książek. Nosi on nazwę jakże adekwatną – Czary codzienności. I taka jest książka “Siostry”. Pokazuje jak można cieszyć się każdym dniem, przyrodą która nas otacza, ludźmi z którymi możemy spędzać czas.

Poznajemy Agatę, która wraz ze swoją siostrą z innej matki Danielą przybywa na pogrzeb swojej matki . Brzmi to zagmatwanie jednak ta historia trochę taka jest. Agata nie znała swojej matki, dowiaduje się jednak o jej śmierci i przyjeżdża do malowniczego Zmysłowa. Tam odkrywa, że ma jeszcze jedną siostrę – małą Tosię.

I dzieje się magia

W książce ujęły mnie opisy malowniczej miejscowości położonej tuż obok szlaku na Lisią Górę. Historie ludzi którzy tam mieszkają i codziennego życia bohaterek napawają jakimś spokojem, kolorem że aż chce się rzucić wszystko i pojechać..do Zmysłowa.

Chętnie odszukałabym malutki sklepik prowadzony przez 3 siostry, napiła się lokalnej oranżady i po odpoczywała na łonie natury.

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *