Polowanie na mordercę

“Polowanie na mordercę” to trzecia część cyklu Stillhouse Lake autorstwa Rachel Caine. W serii ukazały się :

  • Żona mordercy
  • Mój ojciec jest mordercą
  • Polowanie na mordercę

Pierwsza część cyklu mi się podobała, kobieca powieść z dreszczykiem, w której jest w niej coś intrygującego. Niebanalna historia, choć opisana w trochę chaotyczny sposób. Mimo wszystko naprawdę czytanie “Żony mordercy” było przyjemnością i relaksem, może nie koniecznie powiązanym z wysiłkiem intelektualnym 😛

Mój ojciec jest mordercą

Druga część serii – “Mój ojciec jest mordercą” niestety bardzo minie zawiodła. Autorka chyba chciała “za bardzo”. Poszła w sensację, co niestety wpłynęło na całą historię negatywnie. Wszystko przestało trzymać się kupy, spektakularne akcje , szczególnie na końcu, jak dla mnie zaczęły być groteskowe. Ogólnie wymęczyła mnie ta część…

okładka książki Polowanie na mordercę autorstwa Rachel Caine

Polowanie na mordercę

Ponieważ jednak nie lubię zostawiać cykli niedokończonych, przeczytałam jednak już 2 książki – sięgnęłam po kolejną pozycję Rachel Caine “Polowanie na mordercę”. Na szczęście ta część serii o Stillhiuse Lake mnie nie zawiodła. Oczywiście nie zabrakło w niej głupiego, albo naiwnego zachowania głównych bohaterów.

Nie będzie spoilerem jeżeli napiszę, że rodzina Gwen Proctor  pakuje się w kolejne kłopoty – jakby swoich mieli za mało. Nie dość, że nadal borykają się z hejtem to postanawiają pomóc zupełnie nieznanej dziewczynie. Nagle znajdują się w jakiejś zabitej dechami mieścinie, tylko na postawie dziwnego telefonu która ta wykonała do Gwen ( mam nadzieję że nie zawikłałam zbytnio).

Tak wiec cała rodzinka wyrusza ochoczo na wycieczkę na pomoc biednej córce Marlene Crockett. Mieścina do której trafiają z dnia na dzień wydaje się coraz bardziej podejrzana (co nie przeszkadza głównym bohaterom w robieniu kolejnych głupot).

Wszystko to tworzy jednak dość ciekawą opowieść, trochę w stylu amerykańskich filmów czy seriali. Potrafią one mimo, że mocno naciągane dać dużo dobrej zabawy.

Stillhouse Lake

Seria Stillhouse Lake to na pewno propozycja dla kobiet, które lubią połączenie powieści obyczajowej z odrobiną dreszczyku (nie wiem czy tu nie jest jednak trochę więcej niż odrobina).

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *