O komisarzu Walterze słów kilka..

Walter. Roman Walter. Komisarz, który jak wielu zmaga się ze swoimi demonami jest kluczem do 2 książek z cyklu autorstwa Marcina Grygiera.

Cykl o komisarzu Romanie Walterze rozpoczyna książka “Nie patrz w tamtą stronę”, która zarazem jest debiutem literackim autora. Nie jest to jakaś specjalnie oryginalna historia kryminalna, jednak nie ma tu nudy czy braku doświadczenia pisarza.

Książka “Nie patrz w tamtą stronę” to historia o zbrodni, w którą komisarz Walter jak się okazuje uwikłany jest nie tylko zawodowo ale też prywatnie.

Tutaj poznajemy wątek życia prywatnego Romana, jego smutną historię rodzinną. Nie zamierzam jednak opisywać fabuły, do tego zapraszam chociażby tutaj: LINK

“Nie myśl, że znikną” to druga z cyklu książka. Komisarz Walter znajduje się na innym etapie swojego życia zawodowego. Podjął pewne życiowe wybory, zamiast wódki pija już el greya. Tutaj historia też nie jest specjalnie oryginalna, mamy morderstwo i to nie jedno. Mamy komisarza który przeniesiony do komendy stołecznej dostaje niezłe ziółko na asystenta..i znowu nie będę opisywać tej historii.

Podsumowując cykl o komisarzu Romanie Walterze to dobre kryminały, ale niezbyt oryginalne, nie porywające. Krew nie leje się strumieniami a zagadka psychologiczna też nie jest nader wymagająca.

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *