Mama czyta – audiobooki

mama czyta baner

Uwielbiam czytać od zawsze. Jest to dla mnie najlepsza forma relaksu. Kiedy pojawił się mały człowiek wiadomo, że czasu na takie przyjemności zwyczajnie brak. Znalazłam jednak na to sposób. Są to audiobooki. Uratowały mi życie podczas nocnych karmień czy lulań godzinami. Teraz, kiedy mały pędrak jest większy słucham audiobooków na spacerach czy kiedy mały bawi się chwilami sam.

Mój sposób na słuchanie audiobooków

kobieta w kapeluszu trzyma smartphone w dłoni

Sposobów na słuchanie jest wiele, można kupić audiobooki w internecie albo, jak dla mnie super opcja – aplikacja na telefon dzięki której, po opłaceniu konta mamy dostęp do szerokiej biblioteki książek do słuchania. Można z nich korzystać zarówno online, lub pobrać na telefon i słuchać nawet w miejscach gdzie nie mamy dostępu do internetu.

Aplikacje w których posłuchasz audiobooków

Osobiście korzystam z dwóch dostępnych platform dosłuchania książek na zmianę. Możliwości jest więcej ale ja korzystam z EmpikGO i Storytel. Wynika to z tego, że jedna i druga platforma udostępniają różne tytuły.  Jak już przeczytam wszystko z mojej “półki” na EmpikGO przerzucam się na Storytel. W obu przypadkach licencję kupujemy na co najmiej miesiąc, i po miesiącu możemy z niej bez żadnych problemów zrezygnować.

Obie aplikacje mają swoje plusy i minusy, nie są jeszcze do końca dopracowane ale patent na spacer z wózkiem i słuchawką (koniecznie tylko jedną żeby mieć kontakt z otoczeniem!) w uchu to moim zdaniem super sprawa.

biblioteczka z kolorowymi książkami na półkach

Chwila dla siebie przy małym dziecku

Jakoś trzeba sobie radzić żeby nie zwariować. Chwil dla siebie przy małym dziecku jest niewiele. Oglądanie TV przy małym człowieku dla mnie odpada, a audiobook to  miły towarzysz dnia czy spaceru. Czasem nawet przy dłuższym usypianiu pozwala nie zwariować 🙂

Nie mam zbyt wiele patentów na umilanie sobie macierzyństwa, ale to jeden z nich.

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *