Bezpieczne dziecko – szelki na spacerki

Właśnie wróciliśmy z wyjazdu wakacyjnego nad morze. Pogoda dopisała, ludzi tłumy wszędzie. Przed wyjazdem postanowiłam zaopatrzyć się w kilka rzeczy moim zdaniem ułatwiających urlop z małym dzieckiem a za razem mających na celu poprawę jego bezpieczeństwa.

W tym wpisie chcę skupić się na jednej z takich rzeczy, mianowicie na szelkach bezpieczeństwa.

spacer dziecka po chodniku w szelkach bezpieczeństwa

Widok malucha idącego “na smyczy” wzbudza wiele emocji wśród ludzi. Spotkałam się z wieloma komentarzami, przyznam że różnymi. Niektórzy uważali, że upadłam na głowę i wyprowadzam dziecko jak psa. Inni gratulowali pomysłu i żałowali, że sami na to nie wpadli.

Na wyjeździe

spacer dziecka w szelkach bezpieczeństwa

Dla mnie jest to po pierwsze sprawa bezpieczeństwa mojego małego dziecka. Młody jeszcze nie rozumie wielu zagrożeń, nie zawsze się słucha i może się po prostu zapodziać w tłumie ludzi. To na wyjeździe.

W domu

Szelki okazały się jednak strzałem w 10 również na przydomowych spacerach. Młody może sobie biegać, oglądać co chce, a przy tym ja się nie martwię, że zaraz wbiegnie mi na ulicę, spadnie ze skarpy albo wpadnie do dziury. Ma dopiero 1,5 roku ale szybko biega i czasem trudno wyczuć moment w którym coś go zainteresuje i wyrwie do przodu jak szalony.

Co ciekawe szelki wcale mu nie przeszkadzają, nie marudzi gdy je ubieram. Wielokrotnie pozwoliły nam uniknąć zdartych kolan przy “łapaniu zająca”. Dodatkowo młody zaczął bardziej słuchać kiedy mówię stój, albo be be reaguje na to co mówię, a wcześniej było z tym różnie.

Emocje

Ogólnie nie wiem czemu szelki wzbudzają tyle emocji, mam wrażenie że nawet w sklepach przy opisie produktu nie jest w prost powiedziane o co chodzi. Na moich szelkach było coś o nauce chodzenia, coś o szelkach do krzesełka (nie mam pojęcia jak miałabym je zamontować).

Jakie kupić?

Wybór szelek bezpieczeństwa mam wrażenie jest niewielki. Ja zwracałam uwagę przede wszystkim żeby miały kamizelkę, a nie były to tylko paski ze smyczką. Ważne było dla mnie też żeby były one odpowiednio wentylowane.

My mamy takie: https://allegro.pl/oferta/szelki-bezpieczenstwa-dla-dziecka-bambino-7925435692

ale te też wyglądają super: https://www.ceneo.pl/38916248

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *